Sac Metal Kalıp

Sac Metal Kalıp

Sac Metal Kalıp İmalatı

Kalite anlayışında, müşterilerine çözüm ortağı olma prensibini her zaman ön planda tutan firmamız, üretim maliyetlerini düşüren ve hızlandıran prograsif kalıp imalatı konusunda, her yıl artan tecrübesiyle, en kısa sürede en kaliteli hizmeti müşterileriyle buluşturmaktadır. Sac parça kalıplarıyla yurt içinde ve yurt dışında hizmet verdiğimiz sektörlerin başında otomotiv, beyaz eşya, inşaat ve sağlık sektörü gelmektedir. Ham madde temini sonrasındaki dizayn, imalat, kalıpla test baskıları ve yüksek adetli üretim operasyonlarının tümü firma içerisinde yapılmaktadır.

Kalıp imalatı, birçok alanda kullanılan malzemelerin üretilmesinde önemli bir role sahiptir. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat gibi birçok sektörde sac parça kalıplarına ihtiyaç vardır.  Dünya genelinde üretim aşamasındaki ilk adım, sac metal kalıp imalatı olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla üretim aşamasında önemli bir yere sahip olduğu için “Kalıp imalatı nedir?” sorusu çok fazla sorulur.

 

Sac Metal Kalıp Çeşitleri Nelerdir?

Kalıp imalatı hassas ve profesyonel işçilik isteyen, birçok teknolojik makine ve aletin kullanıldığı bir süreçtir. İleri seviye tasarım programlarıyla modelleme ve çizim işlemlerine ihtiyaç duyar. Seri üretimde maliyetleri düşüren bir sektör hizmetidir. İmalatını yaptığımız kalıp çeşitlerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Sac metal kalıp imalatı ihtiyaçlarınız için Cermak Kalıp, uzman kadrosu ve son teknoloji makineleri ile hizmet sunmaktadır.

 

  • Sac Kesme Kalıpları
  • Sac Bükme Kalıpları
  • Sac Sıvama Kalıpları
  • Prototip Kalıp
  • Prograsif Kalıp
  • Platin bushing Kalıbı
  • Platin Krone Kalıbı vb.

 

Prograsif Kalıp

Cermak Kalıp olarak kaliteli üretime önem vererek müşterilerimizin üretim maliyetini düşüren, üretim sürecini hızlandıran prograsif kalıp imalatı hizmetlerimizin arasındadır. Maliyet avantajı sağlamak ve kaliteyi maksimum seviyede tutabilmek için dizayn ve kalıp imalatı süreci firma bünyesinde yapılmaktadır.

Birçok sektör için kolaylık sağladığından dolayı “Prograsif kalıp nedir?” sorusu çok fazla sorulur. Prograsif kalıp, sac metal şeridi kopmadan üretim yapılan kalıp türüdür. Şekillendirme, kesme ve bükme işlemleri son operasyona kadar parça banttan koparılmadan yapılır. Önemli olan, malzemeden kaliteli bir şekilde yararlanmak, üretim sürecini hızlandırmak ve farklı kalıplardaki operasyonlarda oluşabilecek ölçüsel problemleri minimum seviyeye indirmektir.

Prograsif kalıp tasarımı için sac parçasını banta doğru şekilde yerleştirmek çok önemlidir. Tasarım yapılırken şekillendirme aşamasını simüle eden yazılımlar ve özelleştirilmiş modüller kullanılır. Yüksek adetlerde parçaların problemsiz bir şekilde üretilmesinde kalıbın tasarımı büyük önem taşır. Doğru kalıp tasarımı ile kalıbın ömrü uzatılırken, bakım ve onarım süreleri minimuma düşürülerek üretimin durmasının ya da aksamasının önüne geçilmektedir. Cermak Kalıp, sac metal kalıp imalatı için prograsif kalıplar üreten bir firma olarak müşterilerine en iyi tasarımı ve yüksek kaliteyi sunarak çözüm ortağı olmaktadır.

 

Prograsif Kalıp Tasarımı için Kullanılan Programlar

Prograsif kalıplar için birçok program tasarım aşamasında kullanılabilir. İlk aşama tasarımı oluşturmaktır. Bunun için en fazla tercih edilen programlar aşağıdaki gibidir:

 

  • Solidworks
  • Catia
  • Autocad

 

Cermak Kalıp, en iyi programları kullanarak prograsif kalıplarını tasarlar. Sac kalıp tasarımı için uzmanlar tarafından gerçekleştirilen tasarım sonrasında üretim aşamasına geçilir. CNC talaşlı imalat makineleri kullanılarak imalat gerçekleşir.

 

Sac Metal Kalıp İmalatı Nasıl Yapılır?

Sac metal kalıp imalatı yapım aşamaları aşağıdaki gibidir:

 

  • İlk olarak ürünün metal ve sac kalıp tasarımı gerçekleştirilir. Tasarım aşamasında 2D ve 3D uygulamalardan yararlanılır. Ürünlerin teknik resimleri ortaya çıkar.
  • Tasarım, üretim yapılacak firmaya prototip şekilde gönderilir. Uzmanlar tarafından incelenir ve onay süreci beklenir. Ölçü kontrolleri sonrasında verilen onay ile imalat başlar.
  • Üretim sırasında kalıbın önemli kısımları CNC Tel Erozyon, CNC Torna ve CNC Freze gibi bilgisayar kontrollü makinelerde işlenir.

 

Bu işlemler sırasında gereken kalıp parçalarına ısıl işlem uygulanır. Sac metal kalıp imalatı tamamlanmasıyla kalıp ile test baskıları alınıp ölçülerin tolerans içerisinde olduğu onaylandıktan sonra kalıp müşteriye teslim edilir veya firmamız içerisinde fason pres baskı hizmeti verilir.

 

Sac Metal Kalıp İmalatı Fiyatları

İşleme ve siparişe göre kalıp imalat fiyatları, üretim sürecine göre değişkenlik gösterir. Kalıp türü (kesme kalıbı, bükme kalıbı, sıvama kalıbı, prograsif kalıplar v.b.), kalıpta kullanılacak hammaddeler, imal edilecek parça türü ve boyutu, sac metal kalıp imalatı sırasında kullanılacak makineler ve işçilik süreleri fiyatlandırma şartlarını değiştiren etkenler arasındadır.

Sac metal kalıp imalatı ihtiyaçlarınız için Cermak Kalıp, uzman kadrosu ve son teknoloji makineleri ile hizmet sunmaktadır.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]